Jdi na obsah Jdi na menu
 


obrázekjméno (level)rasatyptext
Odin (13)AsgardimedikOdin za svého života posbíral mnoho vědomostí o léčení anatomii i o genetice. Mimo jiné působil jistý čas i jako palubní inženýr, takže si dokáže poradit i s opravou různých lodních systémů.
Heimdall (7)AsgardiobránceHeimdall kdysi působil jako vědec. Podílel se na vývoji klonovacích zařízení, ale proslavil se i různými vylepšeními SDI, štítů a jiných obranných systémů. Má mnoho zkušeností i jako velitel.
Frey (10)AsgardivrahFrey působil dlouho v armádě jako zbraňový expert. Vynikal i schopností překonávání bezpečnostních systémů, infiltrací apod. Díky tomu se z něj stal obávaný agent. Sabotáže a vraždy mu nejsou cizí.
Thor (12)AsgardidobyvatelThor je nejvyšším velitelem Asgardské flotily. Díky mnoha bojovým zkušenostem a zchopnosti rychlého a správného rozhodování je v celém vesmíru všeobecně uznáván jako jeden z nejlepších velitelů.
Jack O´neill (17)Tau´ridobyvatelTento voják vyhrál už mnoho bitev s Goauldy. je statečný a všichni Goauldi se ho bojí.
Grieves (10)Tau´rivrahMilý, příjemný chlapík. Prostě a jednodušše-vrah!:-)
Dr.Fraiserová (10)Tau´rimedikVeleschopná doktorka, která má za úkol chránit všechny členy SGC.
Teal'c (10)Tau´riobránceLoajální Tauri a velmi dobrý přítel Jacka. Zachránil mnoho životů. Ochránil Tauri před mnohými nebezpečnými vetřelci.
Analpa (20)OanessanédobyvatelJeden z nejvýznamějších Oanesských bojovníků. Nejvíce se vyznamenal v bitvě o záchranu Oanesského mořského kamene. Ač je to neuvěřitelné, Analpa opravdu svým bojovým uměním kámen zachránil před spáry Goa´uldů.
Rivendal (11)OanessanémedikJe oporou vojáků. Martin ho naučil všemu co potřeboval. Stal se z něj velice kvalitní medik.
Shadow (10)OanessanévrahJeho specialitou je boj zblízka. Dokázal se naučit jen ty nejlepší bojová umění a umí je skvěle používat. Jeho schopnosti jsou natolik výborné, že se dokáže bez problémů vplížit do nepřátelského tábora, a unést z něho požadovanou osobu ... není to žádná pohádka ... od toho tu totiž je. Mezi vojáky má přezdívku Shadow ... proč asi...
Nem (16)OanessanéobránceJeho specialitkou jsou obrněná vozidla, bránící především městskou zástavbu v případě proražení hlavních bezpečtnostních linií. Dají se počítat za poslední možnost záchrany ... Tato situace se již mnohokrát stala, a právě díky těmto strojům, nedošlo k úplnému obsazení města. Po célé galaxii jsou umístěny továrny a všechna města se nemůžou dočkat až dostanou svoji zásilku.
Apophis (11)GoauldidobyvatelDiky jeho silné flotile se jen velice málo setká s účinným odporem. Pod jeho vedením vyhrávají Goauldi mnoho bitev.
Yu (13)GoauldiobránceJeho obchodní transakce nejsou vždy čisté,ale přináší veliký zisk.
Sokar (15)GoauldimedikDiky Sokarovým lečícím metodám a jeho sarkofágu je mnohem meně ztrat na životech.
Hathor (10)GoauldivrahProstě vrah :-)
Borren (20)AschenidobyvatelVálky které vedl, zajistili Aschenum významné místo ve vesmíru a národ ho za to miluje-vesmír nenávidi a zároveň obdivuje.
Mon'ter (10)AschenivrahDříve proslulý dobyvatel a vládce, dnes však již na odpočinku. Jeho obchodní aktivity z něj však udělaly nejbohatšího člena Aschenského národa.
Thoren (15)AschenimedikNevyčerpatelný zdroj (dárce) krve skupiny 0...vždy jí bylo dost pro všechny. Mnohokrát zachránila nejednomu pluku muže. Její předností je léčba humorem a neustálým přísunem dobré nálady.
Karamus (18)AscheniobránceM_o mnohokráte využil Jadenovi schopnosti ve válkách které vedl. Sám také podniká dobyvačné výpravy a vždy se vrací zpět vítezný a se všemi muži.
Narim (13)TollánidobyvatelVeselý optimista, jenž neváhá dobývat CP, ale i obyčejné planety a je postrachem vesmíru. Jeho mocné paže vydaly už nejeden povel k zabrání strategických míst. je to skvělý válečník a Tolláni by se bez něj jen stěží obešli.
Omac (10)TollánimedikSkvělý léčitel, díky němuž jsou ztráty v Tollánských řadách mnohem menší.
Toll1 (13)TollániobránceStatečný, odhodlaný, obětavý a především patriot Tollán.
Travell (10)TollánivrahJejí zákeřný styl zabíjení ji neslavně proslavil po celé galaxii. Ovšem účel to splňuje.
Selmak (20)TokrovédobyvatelMoudrá Tokra v těle Jacoba Cartera několikrát pomohla pozemšťanům, např. při napadení Reetskými teroristy. Moudrost symbionta a velitelské schopnosti Jacoba tvoří dohromady jednoho z nejvetších velitelů.
Anise (16)TokrovémedikVystřídala několik hostitelů, aby se ukryla před nájemným vrahem Ashrakem. Dovednost schovávat se ji pomohla stát se lékařkou. Dokáže schovat nějen sebe,ale i svého pacienta a v klidu ho ošetřit.
Martouf (10)TokrovévrahUž zase ten vrah:-)
Aldwin (11)TokrovéobránceObčas pomáhá pozemšťanům při jejich misích, ale nejvíce je ceněný na domovské planetě Tokrů. S jeho pomocí dokázali Tokrové již mnohokrát ubránit klíčové planety v boji s Goauldy.
Janus (18)AntikovédobyvatelVelí flotile těch nejmodernějších lodí. Nebojí se žádného nepřítele.
Moros (10)AntikovévrahExpert na jedy. Dokáže nemíchat ty nejprudší jedy.
Athar (12)AntikovémedikMá silnou léčivou sílu, léčí vojsko výtažky z listů záhadné rostliny. Kořeny této rostliny jsou silně jedovaté a jsou složkou jedu používaného proti nepřátelům.
Enie (11)AntikovéobránceNejvětší Antický expert na obranné mechanismy. Elektromagnetické štíty jsou její specialitou.
První (11)ReplikátořidobyvatelStvořen první, proto jeho zkušenosti vyniknou nad nepřítelem na bitevním poli, kde vyhrál již mnoho bitev a spolehlivě nás vždy vede k vítězství.
Pátý (12)ReplikátořiobránceOstatní ho zavrhovali pro jeho lidskost, on jim však dokázal, že to není nevýhoda, ale výhoda. Dokáže dělat věci, které by ostatní nesvedli, pro svou genialitu a četné úspěchy v boji byl mnohokrát vyznamenán nejvyšším řádem.
Čtvrtý (11)ReplikátořimedikPrávě jeho zásluhou bylo zachráněno mnoho životů. Jeho schopnosti jsou legendární v mnoho částech vesmíru, a proto ho všichni uznávají za mistra svého oboru.
Matka (10)ReplikátořivrahTa, která předala ze svého umění vše svým potomkům. Přesto dokázala již mnohokrát, že je převyšuje svou lstí ve všem, co dělá. Není ve vesmíru nikdo, kdo by neznal její jméno a všichni se jí bojí. Prostě dokonalý vrah.
Jolan (15)JaffovédobyvatelJolan je mocný a velice uznávaný generál Jaffských legií.Už od mládí vynikal na akademii především v bojových stylech a vojenské taktice tak i v pilotování a odolnosti.Brzy po vystudování nastoupil do armády kde předváděl vynikající výkony v každé akci co nastoupil. Postupem času se z něj stal velitel útočných jednotek Jaffů.Jeho přítomnost zvedá vojákům i pilotům morálku tak, že jsou mnohem nebezpečnějsi a odhodlanějsi.Je symbolem Jaffské síly a vojenských umění.
Bratac (11)JaffovéobránceSíla a čest bratři!- hřměl Bratacův hlas nad hlavami vojáků. Udělal by pro ně vše. Jeho moudrost a zkušenost zachránila již mnoho životů v těžkých bitvách za svobodu.
Haikon (12)JaffovémedikTěžký rotační kulomet spustil svoji nemilosrdnou palbu….Mladík, sotva 16 let, se svalil v nesnesitelné agónii k zemi. Před očima se mu v tu chvíli mihl celý život. Myslel na svoji rodinu od které ho dělilo stovky kilometrů. Jsou v bezpečí..jsou v bezpečí..jsou v be..pramínek krve pomalu vytékal s jeho úst a po tvářích skanuly velké slzy bezmoci, nemohl se nadechnout. Najednou se u něho mihl obrys postavy, sehnul se k němu, zkušeným pohybem prohlédl jeho zranění…-Budeš žít.- Upadl do bezvědomí a probral se až v nemocnici. -Zachránil tě Haikon…jako ostatně všechny tady,- stroze konstatoval doktor.
Volnek z Gashrailu (10)JaffovévrahVelice zkušený nájemný vrah ve službách jaffského národa.
fhehj (10)Adminobránce
Orisi (10)OrimedikOrijské zázračné dítě, které má za úkol šířit víru v nové galaxii. Vládne léčivou schopností.
Prior (10)OrivrahVěrozvěst, který se nebojí zabít kvůli víře, kterou hlásá.
Doci (10)OriobránceNa obranu víry vytváří další a další Převory.
Tomin (10)OridobyvatelJeho touha po šíření víry bojem je nezměrná.
Opher (10)NoxovévrahTento velmi oddaný Nox má velice rozdvojenou osobnost. Je milující otec, manžel a ke všem je milý. Jehou druhou tváří je však nájemné zabíjení nepohodlných tvorů, kteří se staví proti vůli vládců Noxu. Pracuje naprosto diskrétně a nikdo si na jeho služby ještě nestěžoval.
Nafrayu (16)NoxovémedikMladičký Nox, který se narodil za velmi zvláštních okoloností. Později lidé zjistili, že Nafrayu (jak mu začali říkat), má velmi zajímavé schopnosti. Kdo se ho totiž dotknul, za necelých pět minut byl vyléčen z téměř jakékoli nemoci, jakéhokoli zranění. Začíná si teprve uvědomovat svůj účel. Ale již teď je součástí jednotek, které operují v blízkosti jeho domova. Samozřejmě, pod nejvyšší ochranou.
Lya (12)NoxovéobránceVelmi satečná Noxka, která se nebojí položit život za své blízké, za svoji zemi, za svůj národ i za svou čest. Mnoho noxů si přeje být jako ona, proto při ni věrně stojí, a poslouchájí její rozkazy. Již mnohokrát se ubránily četným útokům, a to i proti značné přesile.
Anteaus (20)NoxovédobyvatelMocný válečník, který se oběvil vlastně náhodou. Narodil se v prosté rodině. Tenkrát zuřila mohutná válka. Noxové neměli mnoho šancí na přežití. Byly nuceni opustit jejich planetu. Jeho rodina už to však nestihla. Do jednoho byly povražděni. Až na malého chlapce schováného pod matčiným tělem. Jeden z vojáků prchajících na poslední záchranný modul uslyšel nářek malého dítěte. Neváhal, a i přes riziko ztráty vlastního života sebral malé dítě a odletěl. Pojmenovali ho Anteaus, což v překladu ze zapomenutého jazyka znamená \"pomsta\". Když se po letech dozvěděl co se vlastně stalo, neváhal. Zařadil se do výcviku, a stal se z něj válečník. Takový, jakým si každý malý chlapec přeje být. V celém pozadí už stojí jen jedna věc: pomsta!
Kunsack (10)GadmeerovévrahPoužívá nejmodernější vybavení na to aby udělal to co musí. Jeho oblíbená věc je náramek neviditelnosti díky němu ho nezastaví nikdo.
Esmagol (11)GadmeerovéobránceNetypicky obránce který má v sobě víc patriotství než kdokoli jiný. Je příkladem každého mladého patriota.
Umastkrol (20)GadmeerovédobyvatelNarodil se rodině kde se po generace dědilo umění válčit Umastkrol zdědil nejvíce tohoto umu a díky tomuto se stal generálem útočných týmů a postrachem všeho živého ve vesmíru.
Léčitel (10)GadmeerovémedikNikdo mu neříká jinak než Léčitel , nikdo nezná jeho pravé jméno. Zachránil spoustu mužů žen i dětí. Nejen zraněné normálními zbraněmi ale i ozářené a za to sou mu velice vděční .
Michal (13)WraithovémedikTento wraithský léčitel, je mistrem v léčení. Nevyužívá však nějakých léků ale vnitřní energie, kterou dokáže ovládat. Pokud raněný ještě žije, i když má jakékoli zranění, může si být jist, že ho uzdraví. S mrtvým se už nedá nic dělat. Ale šíří se zvěsti o tom, že se mu to již několikrát podařilo. Jestli to takto půjde dál, budou wraithové neporazitelní. Tyto schopnosti získal díky lékařským postupům na Atlantisu.
Ellia (12)WraithovéobráncePři vyslovení jejího jména se každému vybaví jenom jedna věc. Budova, kterou nelze dobýt. Pokud nezničíte planetu, budova bude stát. Její způsob, kterým využívá energii do svých štítů je velká záhada. Někdo však říká, že tato technologie není její. Prý byla ukradena, když wraithi plenili Sateďanské planety. Jednalo se nejspíš o tajný experiment, protože Sateďané tuto technologii nepoužívají.
Královna (12)WraithovédobyvatelVelmi vlivná wraithka. Už od mládí vynikala dobrými telepatickými schopnostmi a efektivními rozmluvami s ostatními wraithy za účelem získávání bojovníků na svou stranu. V těchto dovednostech se zdokonalila na takovou úroveň, že kdekoliv se mezi wraithy objeví, vždy se na její stranu přidávají noví a noví bojovníci. Díky svým schopnostem je dokáže velmi, velmi dobře motivovat k útoku.
Steve (2)WraithovévrahDlouhou dobu žil mezi rasami, se kterými vedli wraithi dlouhé války. Ne však jako nepřítel wraithů, ale jako jejich špeh. Získával si důvěru lidí, které potom klidně zabíjel. Okoukal mnoho bezpečnostních systémů měst, tudíž měli wraithi všechno na talíři. Nyní již opět získává důvěru jiných a opět dělá svou práci..., pod rouškou utajení a nikdo si není jist na životě.
Ba-L-Ina (13)AtanikovémedikPoslední řada atanických robotů-mediků. Ze strojového kódu jim byl úplně odstraněn blok „sebezáchovy“, proto udělají pro zraněné vojáky naprosto cokoli. Mezi Atanickými bojovníky se jim přezdívá „Bílí andělé“ a zachránili nespočet životů.
Z-0-115 (1)Atanikovévrah„Proč plýtvat cennými životy Ataniků na mise, ze kterých se málokdo vrátí?“ :Řekli si ataničtí vědci a vrhli se na tvorbu programovatelné inteligentní biotechnologie. Výsledkem jsou bytosti řady Z, určené pouze pro úkol „najít a zabít“(SaD).
Acaruss (9)AtanikovéobránceAcaruss byl jeden z největších hrdinů při prvním proniknutí Ataniků mezi vesmírné rasy. Po jejich pádu odešel do ústraní. Nyní je zpět, aby jim pomohl v jejich druhém rozmachu... Osud svůj spojil s osudem Atanickým nadobro.
Malarad (9)AtanikovédobyvatelZkušený bojovník zocelený mnohými bitvami s rychlou kariérou. Z vojína se během pouhých pěti let vypracoval na Generála a později na Velitele celého Atanického armádního svazu.
Charlie (14)Reetouobránce
Buldrex (20)Reetoudobyvatel
Reetoumedik (11)Reetoumedik
Mimosund (6)Reetouvrah
Nyan (20)Bedrosianidobyvatel1. Bedrosian který se postavil proti bezprávu Bedrosianské vlády. Dá se říct že sjednotil bedrosiany.
Rigar (10)BedrosianivrahNejdůležitější Bedrosian. Už se dostal i k několika vůdcům a azabil je a nepozorovaně utekl.
Mallin (9)BedrosianiobránceJe to nejvyšší strategická osoba všech Bedrosianů pod jejím velením nebyla žádná planeta dobyta.
Fallyan (15)BedrosianimedikFallyan zachránila život Nianovi když dostal zásah blízko srdce. Poskytla mu první pomoc a odtáhla ho do bezpečí a tam ho uzdravovala 3 týdny.
Kefflin (20)Luciánská alianceobránceDíky jeho známostem po celém vesmíru zná všechny útočtné strategie proti ,kterým se může bránit.
Netan (20)Luciánská aliancedobyvatelNetan je nejvyššim velitelem Luciánské armády.Války které vedl, zajistily rase významné místo ve vesmiru a rasa ho za to miluje.
Worrel (10)Luciánská aliancemedikZa celou dobu co žije,získal mnoho zkušeností.Diky těmto zkušenostem zachránil miliardy životů.
Tenat (10)Luciánská aliancevrahJako vrah proslul po celé galaxii.Zabil mnoho zlodějů.A když se jeho jméno vysloví ,tak každému naháni strach.